Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Vybíráte matraci? rady, tipy

Jak vybírat matraci

Výběr matrace není vůbec jednoduchý. Na trhu i na našich stránkách je velké množství typů a druhů matrací. Neexistuje žádné pravidlo, které by určilo vhodnou matraci pro každého člověka. Je to dané tím, že každý člověk je individualita, má jinou váhu, výšku a jinou stavbu těla. Například vypracovaný kulturista potřebuje rozhodně jinou matraci jak člověk ve zralém věku.

Jak vybírat rošt

Kvalitní rošt spolu s vhodnou matrací mají největší vliv na kvalitu spánku. Na rozdíl od povrchové úpravy postele není rošt vidět a při kupování postele se neprávem dostává na druhou kolej.

Druhy matrací

Nevíte jaký typ matrace si vybrat? Nevíte co znamená taštičková, latexová a nebo matrace z PUR pěny? A mnohé další.

Druhy roštů

Nevíte jaký typ roštu si máte vybrat? Jaké jsou výhody různých roštů? Vše naleznete v tomto článku

Ekologické matrace

Trendem v oblasti matrací z pěnových materiálů je snaha nahradit ropné produkty oleji jiného původu, z obnovitelných zdrojů. Různé firmy vyzkoušely a nabízejí různé...

Co je to kapok?

Nevíte, co je to kapok, ze kterého jsou vyrobeny některé polštáře a přikrývky, které nabízíme?

Sklopné postele

Veškeré informace o sklopných postelích naleznete v tomto článku.

Eukalyptus

Eukalyptus (neboli Blahovičník) se vyznačuje dvojitým typem listů – první typ mají mladé rostliny (jedná se o oválné stříbrné listy). Druhý typ jsou podlouhlé zelené listy.

Program WELLNESS KLINMAM

 O společnosti KLINMAM Společnost KLINMAM spol. s.r.o. byla založena v roce 1991 a dnes patří v oblastí moderní kultury spaní mezi nejvýznamnější výrobce textilních...

Luxusní potahy MABO

Matrace MABO mají ve své nabídce potah MITCH prošev a dále luxusní funkční potahy se spoustou vlastností.

Jak si vybrat správnou matraci?

Mnoho lidí se den co den těší na chvíli, kdy si po dlouhém a namáhavém dni v práci budou moci odpočinout, poležet a zdřímnout si ve své posteli. Proto informace, že v posteli strávíme třetinu našeho života, není až tak překvapující. Za zmínku stojí i rapidně se zvyšující počty lidí, které trápí bolesti páteře. Na to, abychom předešli různým bolestem či zdravotním problémům, a tak si zlepšily kvalitu našeho života, je jednou ze základních věcí umět si vybrat správnou matraci a kvalitní rošty do postele.

V zásadě platí při výběru tři zásady, které zohledňují vaši výšku, hmotnost a také preferovanou polohu na spaní. Proto se nebojte, pokud vám obchodníci budou chtít vypočítat váš index tělesné hmotnosti (známý jako BMI), protože právě toto číslo mluví o zátěži matrace vaší hmotnosti a tím usnadňuje výběr ideální matrace pro vás.

Pokud je vaší oblíbenou polohou na spaní poloha na boku, měli byste dbát na to, aby byla vaše páteř ve vodorovné poloze. Tu zaručíte jen kvalitní matrací, protože kdyby byla vaše matrace příliš měkká, udržení této polohy není možné a při otáčení pocítíte potíže. Při příliš tvrdé matraci budete mít naopak zvýšenou potřebu otáčet se kvůli pocitu nepohodlí.

Co se týče velikosti matrace, platí, že by měla být minimálně o 10 cm delší než je vaše výška.

Při koupi matrace byste si měli všímat jejího složení. Nejlepší je samozřejmě použití přírodních materiálů, které se umí nejlépe přizpůsobit vlastnostem lidského těla, a tím zajistí ideální komfort pro váš spánek.

Na matrace se kladou tři velmi důležité požadavky, které souvisejí s tím, aby byla matrace prodyšnáantibakteriální a antialergická.

Jelikož naše tělo pracuje i v noci, je přirozené, že se potíme. Pocení je velmi individuální, avšak v průměru můžeme říkat, že v noci vypotíme nejméně půl litru potu. Proto by měla náš matrace splňovat kritérium prodyšnosti, aby postel nezůstala vlhká a necítili jsme se nepříjemně. Pokud je míra vašeho pocení zvýšená, nejlepší možností bude pro vás koupě snímatelných potahů, které se dají v případě potřeby kdykoliv vyprat, případně vyčistit.

Každým rokem přibývají pacienti, kteří trpí různými typy alergie a zvýšenou citlivostí zejména na prach a roztoče. Jejich přítomnost se nám nikdy nepodaří odstranit úplně, ale jejich koncentraci můžeme alespoň částečně snížit. Pokud si uvědomíme, že roztoči se nacházejí všude, tedy i v naší ložnici a zohledníme již zmiňovaný fakt o množství času, který strávíme v posteli, je požadavek na antibakteriální matraci přímo nevyhnutelný.

Při výběru antialergické matrace bychom se měli určitě poradit s odborníkem a nedívat se až tak na cenu. Vaše zdraví a klidný spánek vám to určitě vynahradí.

Kvalitní a přesto levné matrace

Naše firma dodává kvalitní a přitom cenově dostupné matrace. Nemusíte se tedy obávat výběrů matrací a roštů v našem obchodu. Uvědomujeme si, že kvalitní matrace je klíčová pro zdravý a posilující spánek, ovšem stejně tak je důležitá i cena matrací, roštů a postelí. Snažíme Vám ve všech těchto ohledech vyhovět.

 

bahis siteleri