Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Chrániče matrací

Ochranné potahy slouží k delší výdržnosti matrace i samotného matracového potahu, lze je velmi jednoduše sejmout a vyprat. Dále se využívají i jako celistvý chránič pro dvě samostatné matrace-eliminuje mezeru mezi nimi.

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:
Zobrazeny 4 položky na 1 stránce.
Chránič na matraci
Chránič na matraci
cena od:
1488,-Kč
Oboustranný chránič s vysokým obsahem bavlny, vhodný pro alergiky....
Chrániče matrace FIX
Chrániče matrace FIX
cena od:
1845,-Kč
Tento matracový chránič je rovněž pratelný. Na rozdíl od chrániče matrace...
Chrániče matrací FLEX
Chrániče matrací FLEX
cena od:
1070,-Kč
Chránič matrace slouží k ochraně matrace před znečištěním a prodlužuje...
Spojení matrací zipem
Spojení matrací zipem
cena od:
980,-Kč
Spojení matrací se využívá zejména u postelí bez zvýšených bočnic, dále...
Zobrazeny 4 položky na 1 stránce.

 

Chrániče, potahy matrací

Součástí matrace musí být kvalitní potah.

Zdravý člověk vypotí v průběhu noci během spánku cca 0,7 dcl tekutiny, která přejde do prádla a do matrace. Proto musí být zdravotní matrace dostatečně prodyšná a musí být schopná tuto vlhkost absorbovat a později odpařit. Tím poskytuje spícímu dokonalý pocit suchého pohodlí během celé noci a spánku.

Hygiena lůžka

Z tohoto důvodu je třeba, aby potah matrace splňoval nejpřísnější hygienická kritéria, tj. byl z kvalitního lehce udržovatelného materiálu, kteří poskytne ochranu proti plísním, bakteriím, a nebyl živnou půdou pro roztoče. Tyto vlastnosti zabraňují tvorbě nepříjemného zápachu. A protože se lůžkovin dotýkáme většinou holým tělem, potahové látky musí být příjemné i na dotek.

Standardem se v poslední době staly snímatelné, rozepínatelné potahy na zip vyrobené z kvalitních materiálů, které lze snadno vyprat v pračce, a tak zajistit maximální a rychlou hygienu bez použití speciálních čistících postupů.