Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 

Matrace

Dodáváme kvalitní matrace za přijatelné ceny. Zdravotní matrace, latexové matrace, matrace ze studené pěny, taštičkové či pružinové matrace a další typy. Některé matrace si můžete vyzkoušet na naší prodejně.  Nabízíme také chrániče matrací, které prodlouží výdrž matrace i potahu. Pokud máte jakýkoliv dotaz kontaktujte nás rádi Vám poradíme.

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:


Doporučené produkty:

Matrace LYNMA
Matrace LYNMA
cena od:
9290,- Kč
5946,-Kč
Doprava zdarma AKCE Sleva Zdravotní matrace
Kvalitní zdravotní taštičková matrace LYNMA střední tuhosti s obsahem lnu...
Matrace BELLA PLUS S
Matrace BELLA PLUS S
cena od:
8460,-Kč
Doprava zdarma AKCE Zdravotní matrace
Nová zdravotní matrace BELLA Plus S-tužší s vylepšeným jádrem a s...
Matrace SENDVIČ HR
Matrace  SENDVIČ HR
cena od:
2695,-Kč
AKCE
Matrace sendvičového typu z kombinací tří pěn. Vhodná pro pevné i...
Matrace PETITE
Matrace PETITE
cena od:
7000,- Kč
5460,-Kč
Doprava zdarma AKCE Sleva Zdravotní matrace
Úžasná 24 cm vysoká dvoutuhostní zdravotní matrace z pěny BOGREEN. Zdarma...
Economy
Economy
cena od:
4288,- Kč
3259,-Kč
AKCE Sleva Zdravotní matrace
Zdravotní pěnová matrace ECONOMY, vyrobena z kvalitních pěn....
Matrace VENTA HARD
Matrace VENTA HARD
cena od:
7238,-Kč
Doprava zdarma AKCE
Luxusní matrace s antibakteriálním jádrem s přísadou SANITIZED, vhodná...
Matrace MERRY
Matrace MERRY
cena od:
13490,-Kč
Doprava zdarma NOVINKA Zdravotní matrace
Zdravotní 7 zónová mikrotaštičková matrace s materiálovou skladbou...
Matrace CELA
Matrace CELA
cena od:
5779,-Kč
Doprava zdarma AKCE
Matrace CELA, kvalitní matrace z produktové BIO řady s použitím...
TOPPER HARD HR
TOPPER HARD HR
cena od:
2430,-Kč
NOVINKA
Matracový chránič upravující tuhost matrace, masážní. Vyroben z HR studené...
EGET 1+1
EGET 1+1
cena od:
12508,-Kč
Doprava zdarma NOVINKA
Prodyšná taštišková matrace s pěnou EUCAFELL a HR studenou pěnou vyšší...
Matrace MAXIMA
Matrace MAXIMA
cena od:
18463,-Kč
Doprava zdarma NOVINKA
Matrace nejvyšší třídy pro nejnáročnější uživatele vyžadující vynikající...
Matrace DREAM LUX
Matrace DREAM LUX
cena od:
4350,- Kč
3959,-Kč
AKCE Sleva
Matrace DREAM LUX je oboustranná z komfortní PUR pěny a paměťové pěny...

Informace o matracích

Latexové matrace

Latexové matrace dosahují 100% antialergické vlastnosti. Latexové matrace jsou charakteristické univerzální tvrdostí (pro všechny váhové kategorie, i pro děti), výbornou elasticitou a tvarovou stálostí. Jejich základ tvoří 30% přírodní kaučukové mízy, která se dále zpracovává, kombinuje se syntetickým latexem a pak se nechává vypěnit ve speciálních formách.

Latexové matrace nelze uložit na pevnou podložku - je nutné je uložit na prodyšný podklad - ideální je lamelový rošt, který podpoří ortopedické vlastnosti.

Latexové matrace patří k nejvyhledávanějším zejména pro výhodný poměr užitné hodnoty a ceny.

Za relativně nízkou cenu získáte kvalitní zónovou, ortopedickou zdravotní matraci z luxusního materiálu, navíc s obdivuhodně dlouhou životností.

Pěnové matrace

Pěnové matrace jsou vyráběny ze zdravotnické matracové pěny. Známe několik typů:

Studená pěna:

Velmi pružná pěna. Název je odvozen od výrobní metody, pěna se vyrábí za studena. Tak se uvolňuje méně škodlivých látek a je šetrnější k životnímu prostředí. Matrace ze studené pěny se někdy označují i zkratkou HR pěny.

Klasická PUR pěna:

Vyznačuje se snadnou údržbou a dlouhou životností. Matrace z PUR pěny poskytují přijatelné ortopedické účinky.

Líná visco pěna:

Unikátní pěna, která se nazývá také viscoelastická pěna nebo termopěna, která dokáže kopírovat tělo nejenom na základě hmotnosti člověka, ale reaguje i podle jeho tělesné teploty.

Pružinové matrace

Pružinové matrace představují cenový střed a ideální volbu pro uživatele s vyššími nároky na nosnost a tvrdost matrace. Pružinová matrace vydrží i dlouhodobou nadměrnou zátěž.

Pro děti a nižší váhové kategorie je vhodné lůžko kombinované s pěnovou horní vrstvou, která dodá matraci potřebné změkčení. Použitý pružinový systém Bonell patří k nejkvalitnějším vůbec. Pružinové matrace je vhodné uložit na pevnou podložku nebo rošt, nedoporučuje se uložení na polohovatelný rošt z praktického důvodu, protože pružinové jádro nelze polohovat jako latexové matrace nebo pěnové matrace.

Taštičkové matrace

Taštičkové pružinové matrace obsahují větší počet pružin než obyčejné pružinové matrace. Každá pružina je uložena v látkovém pouzdře, díky kterému je matrace elastičtější a nabízí velmi dobrou kvalitu lehací plochy. Taštičky se seskupují a vytvářejí anatomické zóny s různou tuhostí pro optimální zdravotní vlastnosti matrace. Taštičkové matrace je vhodné uložit na pevnou podložku nebo rošt.

Sendvičové matrace

Sendvičové matrace jsou tvořeny jako sendvič se zpevněným středem ze speciální PUR pěny nebo kokosového vlákna. Sendvičové matrace se vyznačují dobrou pružností a životností, nenáročnou údržbou a výhodnou cenou. Je vhodné je uložit na jakoukoliv pevnou podložku nebo rošt.

Matrace - líná pěna

Nejnovějším hitem jsou v současné době matrace z viscoelastické, tzv. líné pěny s paměťovým efektem. V Čechách se matrace s línou pěnou označují i TEMPUR. Tento materiál mění svoji tvrdost v závislosti na přijímaném tlaku, ale i teplotě. To znamená, že matrace při kontaktu s tělesným teplem měkne a skvěle se tak přizpůsobuje křivkám lidského těla. Díky efektu tzv.. pomalého vracení do původní polohy líná pěna omezuje protitlak a zabraňuje tak proleženinám. Zároveň může mít pozitivní vliv na krevní oběh. Zvolit tento typ matrace by měli určitě jedinci, které trápí bolesti zad.

Antidekubitní matrace

Antidekubitní matrace - speciální tvar kostek umožňuje dokonalé kopírování těla, oporu svalů a páteře a omezuje vznik proleženin. Je vhodný i pro dlouhodobě upoutané na lůžko.

U pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko s omezenými možnostmi pohybu je v současnosti objevení se dekubitů (proleženin) téměř pravidlem. Jsou podmíněny vystavením kůže nepřetržitému tlaku. Ideální antidekubitní matrace dosahuje hodnoty tlaku na rizikových místech pod 32 mmHg - 4,27 kPa. To je tlak, při kterém dochází nedostatečným prokrvením některých oblastí kůže k uzavření drobných kapilár a následkem toho vznikají dekubity.

Kvalitní matrace

Na prodejně máme velké množství kvalitních matrací, také levné matrace, cenově dostupné pro různé využití. Přijďte se přesvedčit, rádi Vás uvítáme na našich stránkách matrace-rosty.cz anebo v naší kamenné prodejně.