Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Rošty

U postelových roštů uvádíme tzv. jmenovitý rozměr, který se rovná rozměru matrace na něj určené. Skutečný rozměr je o cca 4 cm kratší a o 1cm užší, například: rošt 200x90 je skutečně 196x89 cm. Postelové rošty vždy umístěte do rámu postele tak, aby byly podepřeny bočnicí roštů po celé délce nebo alespoň ve třech souměrných bodech.

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:


Doporučené produkty:

Rošt COMFORT FLEX
Rošt COMFORT FLEX
cena od:
1643,-Kč
AKCE
Lamelový rošt má v oblasti hrudníku pět zdvojených lamel z nastavitelnou...
Laťový rošt buk v rámu
Laťový rošt buk v rámu
cena od:
2690,-Kč
NOVINKA
Laťový rošt v rámu s bukovými latěmi, pro vyšší zatížení....
Čep lamelového pouzdra
Čep lamelového pouzdra
cena od:
11,- Kč
9,-Kč
AKCE Sleva
Čep pro uchycení lamelových pouzder....
Rošt COMFORT FLEX boční výklop
Rošt COMFORT FLEX boční výklop
cena od:
2860,- Kč
2574,-Kč
AKCE Sleva
Rošt lamelový má boční výklop bez polohování hlavy a nohou. Nosnost do 120...
Rošt OPTIMAL Plus HN 5V
Rošt OPTIMAL Plus HN 5V
cena od:
4823,-Kč
Doprava zdarma NOVINKA
Rošt který nejen umožňuje polohování hlavy a nohou ale má také ramenní...
Rošt EXKLUSIV
Rošt EXKLUSIV
cena od:
4779,- Kč
4540,-Kč
Doprava zdarma AKCE Sleva
Luxusní lamelový rošt potažený stříbrnou fólií, nepolohovatelný, lamely...
Laťový rošt smrk
Laťový rošt smrk
cena od:
1090,-Kč
Masiv
Základní laťový rošt ze smrkových latí, spojených textilií....
Držák matrace čelní
Držák matrace čelní
cena od:
380,- Kč
353,-Kč
AKCE Sleva
Čelní držák matrace pro jakýkoli rošt....
Rošt PERFECT FLEX
Rošt PERFECT FLEX
cena od:
5640,- Kč
5358,-Kč
Doprava zdarma AKCE Sleva
Speciální rošt s možností přístupu do úložného prostoru....
Rošt OPTIMAL HARD H-N výklopný
Rošt OPTIMAL HARD H-N výklopný
cena od:
4276,-Kč
Doprava zdarma NOVINKA
Lamelový rošt polohovatelný, nosnost do 150 kg, zpevňující popruh v...
Lamelové pouzdro DUO
Lamelové pouzdro DUO
cena od:
45,- Kč
38,-Kč
AKCE Sleva
Pouzdro (úchyt, držák) pro 2 lamely šíře 38 mm....

Jak vybrat správný rošt do postele?

Správný výběr podkladu pod matraci.

Co je to podklad pod matraci?

Výrobci postelových systémů zjistili, že kvalitní matrace pro zajištění dokonalého a zdravého spánku nestačí a je třeba vyvinout i vhodný podklad pod matraci. Moderní postele obsahují lamelové rošty s úzkými lamelami, které pomáhají změkčit a odpružit matrace tam, kde člověk potřebuje příjemně zapadnout nebo naopak zajistit dokonalý protitlak tam, kde se nejvíce tlačí na lůžko. Matrace s roštem by se měli navzájem doplňovat a společně tvořit dokonalý postelový systém.

Existují různé druhy matracových podkladů?

Ano. Kromě standardních pevných desek, nebo pevných laťových roštů najdeme na trhu moderní lamelové rošty s odpruženými lamelami. Lamelové rošty se vyrábějí s tzv.. plastovými talíři, které se dokáží ohnout v jakémkoliv směru a tak se dokonale přizpůsobit tlaku. Také existují moderní polohovatelné lamelové rošty v oblasti hlavy, či nohou. Se způsobem polohování se setkáme buď s klasickým mechanickým nebo velmi komfortním elektrickým.

Na co dávat pozor při výběru lamelového roštu?

Při koupi roštu je dobré se informovat také na internetu, kde jsou kromě názoru výrobců a prodejců i objektivní informace a nezávislé reference zákazníků na různých fórech. Velmi důležité je, aby rošt vyhovoval matraci. To znamená, že například na rošt s velkými mezerami mezi lamelami nemůžeme položit pěnovou matraci, nebo taštičkovou matraci s malým průměrem pružinek, protože by docházelo k prohýbání matrace a postupnému poškození celého systému. Také klasická pevná deska s otvory není vhodná pod pěnové, nebo latexové matrace, protože tyto matrace nejsou dostatečně pružné a na podobně nepružném podkladu se rychle snižuje jejich životnost.

Polohovatelné lamelové rošty jsou vhodné hlavně pro lidi, kteří rádi v posteli nejen spí, ale například i čtou či sledují televizor, nebo pro lidi, kteří trpí různými zdravotními problémy páteře. Možnost zdvihnutím horní části těla, nebo části nohou je velmi komfortní a pohodlná záležitost. Polohování je také velkým přínosem pro vzdušnost celého postelového systému, proto se vřele doporučuje. Nezapomínejte však na důležitý fakt, že na polohovatelný rošt se musí dát i matrace, kterou je možné ohýbat a polohovat.

Elektricky polohovatelné lamelové rošty se nedoporučují jen starším lidem a lidem se zdravotními problémy. Tyto rošty jsou velmi pohodlné pro každého z nás, když jedním stisknutím knoflíku dokážeme změnit polohu ležení. Elektricky polohovatelné rošty jsou vhodné zejména pro klienty, kteří zbožňují spánek a dokonalý komfort během ležení. Pro takové lidi má rošt velmi vysokou přidanou hodnotu. Na druhé straně kvalitní motorový rošt je relativně finančně náročná záležitost, proto je třeba si vždy pořádně rozmyslet, zda ho skutečně natolik budeme využívat. Při výběru elektricky polohovatelného roštu je vhodné si prověřit hlučnost a hlavně velikost motoru, který se nachází pod roštem. Nemusí se vždy vejít do prostoru postele pod roštem.