Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 

Židle, stoly

Stoly je možné vyrobit i na danou míru. Vyrábíme z LTD a DYHY.

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:


Doporučené produkty:

Jídelní stůl BM 016
Jídelní stůl BM 016
cena od:
21560,-Kč
NOVINKA
Luxusní jídelní stůl. Deska a nohy jsou bukového masivního dřeva....
Jídelní stůl TEO-dýha
Jídelní stůl TEO-dýha
cena od:
12060,-Kč
NOVINKA
Jídelní stůl TEO ve vybraných rozměrech s rozkladem, vyrobený z masívní...
Rozkládací jídelní stůl MULTI
Rozkládací jídelní stůl MULTI
cena od:
6050,-Kč
NOVINKA
Rozkládací jídelní stůl se zesílenou deskou, nohy masiv. Pohodlný prostor...
Jídelní židle VIOLA
Jídelní židle VIOLA
cena od:
2200,-Kč
NOVINKA
Krásná jednoduchá jídelní židle VIOLA s možností výběru čalounění i kostry...
Jídelní židle KARIN
Jídelní židle KARIN
cena od:
2970,-Kč
NOVINKA
Krásná dubová židle KARIN lakovaná moderní velmi elegantní...
Akční jídelní židle PAYSANE látka
Akční jídelní židle PAYSANE látka
cena od:
1110,-Kč
AKCE
Klasika nyní v akci za neuvěřitelně nízkou cenu, vhodná do zátěžových...
Jídelní židle PINO I
Jídelní židle PINO I
cena od:
1940,-Kč
NOVINKA
Celomasivní jídelní židle z borovicového masivu PINO I v krásném...
Jídelní židle SIENA čalouněná
Jídelní židle SIENA čalouněná
cena od:
1540,-Kč
NOVINKA
Krásná jednoduchá židle SIENA s čalouněným sedákem, možnost výběru látek a...
Jídelní židle K2 masiv
Jídelní židle K2 masiv
cena od:
2190,-Kč
NOVINKA
Jídelní židle K2 s opěrkou a příčkami. ...
Jídelní židle GRANDE
Jídelní židle GRANDE
cena od:
2200,-Kč
NOVINKA
Novinka - jídelní židle s robustní konstrukcí a čalouněným sedákem....
Stohovatelné křesílko GURU černá
Stohovatelné křesílko GURU černá
cena od:
3270,-Kč
AKCE
Krásné stohovatelné křesílko GURU v černé odstínu bez čalounění....
Luxusní jídelní židle NANCY čalounění kůže
Luxusní jídelní židle NANCY čalounění kůže
cena od:
2350,-Kč
NOVINKA
Luxusní jídelní židle NANCY-kůže je velice elegantní s dekoračním proševem...

     

Výběr židle

Jak vybrat tu správnou židli? Nabídka materiálů, tvaru a barev je na současném trhu opravdu obrovská. Židle se nejčastěji vyrábějí ze dřeva, kovu, plastu, překližky nebo kombinací těchto materiálů. Individuální je také volba tvrdosti židle. Někomu se lépe sedí na dřevě, ale můžete dát přednost měkčího čalouněnému materiálu, sedákům, potahům a návlekům. Potahové látky na židle se vyrábějí z materiálů odolných proti oděru a zátěži, často z koženky nebo kůže či pevné textilie. Tyto potahové látky jsou speciálně povrchově upravovány proti skvrnám a tekutinám a dají se snadno čistit speciálními pěnami a tepy na potahy.

Neméně důležité je i konstrukční řešení židle. Kvalitní jídelní židle jsou často montované, aby se zabránilo nestabilitě, "rozvrzání" a časem povolení lepených spojů. Také je dobré si před koupí ověřit nosnost a doporučené váhové zatížení židle, protože některé typy mají omezenou nosnost. Při výběru jídelních židlí je třeba rozhodovat se podle prostoru. Je třeba si uvědomit, zda kupujete židli do malé kuchyňky, chatky nebo do velké jídelny. Do menší kuchyňky je lepší si zvolit židli menší, subtilnější, nebo sklápěcí, do větší jídelny si můžete vybrat židli masivnější, širší, s vysokým opěradlem či opěrkami na ruce. Počet židlí volíme podle počtu rodinných příslušníků, podle potřeby volíme i větší počet, pokud se rodina v širším kruhu setkává u jednoho stolu častěji.

Výběr stolu

Jídelní stůl bývá středem celého bytu či domu, místem, kde se setkává celá rodina. Při jeho výběru bychom měli dbát na dostatečnou velikost, tvar i materiál, ze kterého je vyroben. Velikost stolu / stejně jako velikost židlí / by měla být přizpůsobena místnosti, do níž je umístěn, samozřejmě s přihlédnutím na počet strávníků. Do menších místností jsou velmi vhodné stoly rozkládací, které nám dobře poslouží i při příležitostném setkání se rodiny nebo návštěv.

Stůl by měl být dostatečně velký, aby nám poskytl i prostor na jiné stolní doplňky / dochucovadla, sklenice ... /, potěší a osvěží i prostor na dekoraci či vázu. Základní funkce, to jest dostatečný prostor pro stolování, by měla být i s přihlédnutím na jiné předměty na stole zachována. Stůl může mít různý tvar: čtverec, obdélník, nebo méně tradiční kulatý či ovál. Stoly čtvercové by měli mít alespoň 90 × 90 centimetrů, typický obdélníkový menší rozměr je 110 × 70, z větších 140 × 80 nebo 160 × 90 atd.. Stoly kulaté a oválné vyžadují více prostoru, proto jsou vhodnější do prostor s dostatkem místa.

Dalším parametrem výběru je materiál, z něhož je stůl zhotoven. Vybíráme ze dvou hledisek a to z hlediska účelu a pohodlnosti a druhým hlediskem je určitě estetická funkce, čili vzhled. Stůl by měl být příjemný, pohodlný, vrchní deska stolu má být příjemná na dotek, avšak lehce udržovatelná, omyvatelná a odolná. Vedle splnění těchto požadavků dbáme i na styl jídelny či kuchyně, aby se stůl do interiéru hodil a byl sladěný s dalším vybavením. Nejoblíbenějším materiálem je dřevo nebo jeho imitace. V moderním interiéru se například výborně vyjímá jídelní stůl z bílé překližky nebo stůl se skleněnou deskou. Materiály se mohou samozřejmě i kombinovat.