Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Židle, stoly

Stoly je možné vyrobit i na danou míru. Vyrábíme z LTD a DYHY.

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:


Doporučené produkty:

Jídelní sStůl CASA mia
Jídelní sStůl CASA mia
cena od:
5320,-Kč
NOVINKA
Krásný jídelní stůl nerozkládací. výběr odstínů§...
Jídelní židle PINO K-látka
Jídelní židle PINO K-látka
cena od:
1980,-Kč
NOVINKA
Jídelní židle PINO K-látka, vyrobena z borovicového masivu,lakovaná, s...
Jídelní židle PINO I
Jídelní židle PINO I
cena od:
1550,-Kč
NOVINKA
Celomasivní jídelní židle z borovicového masivu PINO I v krásném...
Jídelní stůl BOY
Jídelní stůl BOY
cena od:
5950,-Kč
NOVINKA
Rozkládací jídelní stůl malinkatý 80x80, po maximálním rozložení má...
Zátěžové křesílko MANTA
Zátěžové křesílko MANTA
cena od:
4030,-Kč
NOVINKA
Křesílko MANTA v krásném designu s možností výběru odstínů i látek, Vhodné...
Jídelní židle K2 čalouněná
Jídelní židle K2 čalouněná
cena od:
2440,-Kč
NOVINKA
Zátěžová židle K2, na výběr z odstínů i potahových látek. V nabídce také...
Jídelní stůl LIDO
Jídelní stůl LIDO
cena od:
3680,-Kč
NOVINKA
Jídelní stůl LIDO rozkládací, s jednoduchou a praktickou konstrukcí....
Jídelní židle PAUL
Jídelní židle PAUL
cena od:
2970,-Kč
NOVINKA
Moderní jídelní židle PAUL s možností výběru čalounění sedáku, základ...
Jídelní set PINO baby
Jídelní set PINO baby
cena od:
680,-Kč
NOVINKA
Krásný stoleček a židličky pro naše dětičky, vyrobeno z borovicového...
Jídelní stůl TWIN
Jídelní stůl TWIN
cena od:
4990,-Kč
NOVINKA
Krásný stůl s výběrem z rozměrů i barevných kombinací. Možnost...
Jídelní stůl CASA Mia Variant
Jídelní stůl CASA Mia Variant
cena od:
6500,-Kč
Masiv
Krásný jídelní stůl rozkládací i nerozkládací. Varianta stolu v barevných...
Jídelní židle PINO S
Jídelní židle PINO S
cena od:
1890,-Kč
NOVINKA
Jednoduchá jídelní židle PINO S vyrobena z borovicového masivu,lakovaná....

     

Výběr židle

Jak vybrat tu správnou židli? Nabídka materiálů, tvaru a barev je na současném trhu opravdu obrovská. Židle se nejčastěji vyrábějí ze dřeva, kovu, plastu, překližky nebo kombinací těchto materiálů. Individuální je také volba tvrdosti židle. Někomu se lépe sedí na dřevě, ale můžete dát přednost měkčího čalouněnému materiálu, sedákům, potahům a návlekům. Potahové látky na židle se vyrábějí z materiálů odolných proti oděru a zátěži, často z koženky nebo kůže či pevné textilie. Tyto potahové látky jsou speciálně povrchově upravovány proti skvrnám a tekutinám a dají se snadno čistit speciálními pěnami a tepy na potahy.

Neméně důležité je i konstrukční řešení židle. Kvalitní jídelní židle jsou často montované, aby se zabránilo nestabilitě, "rozvrzání" a časem povolení lepených spojů. Také je dobré si před koupí ověřit nosnost a doporučené váhové zatížení židle, protože některé typy mají omezenou nosnost. Při výběru jídelních židlí je třeba rozhodovat se podle prostoru. Je třeba si uvědomit, zda kupujete židli do malé kuchyňky, chatky nebo do velké jídelny. Do menší kuchyňky je lepší si zvolit židli menší, subtilnější, nebo sklápěcí, do větší jídelny si můžete vybrat židli masivnější, širší, s vysokým opěradlem či opěrkami na ruce. Počet židlí volíme podle počtu rodinných příslušníků, podle potřeby volíme i větší počet, pokud se rodina v širším kruhu setkává u jednoho stolu častěji.

Výběr stolu

Jídelní stůl bývá středem celého bytu či domu, místem, kde se setkává celá rodina. Při jeho výběru bychom měli dbát na dostatečnou velikost, tvar i materiál, ze kterého je vyroben. Velikost stolu / stejně jako velikost židlí / by měla být přizpůsobena místnosti, do níž je umístěn, samozřejmě s přihlédnutím na počet strávníků. Do menších místností jsou velmi vhodné stoly rozkládací, které nám dobře poslouží i při příležitostném setkání se rodiny nebo návštěv.

Stůl by měl být dostatečně velký, aby nám poskytl i prostor na jiné stolní doplňky / dochucovadla, sklenice ... /, potěší a osvěží i prostor na dekoraci či vázu. Základní funkce, to jest dostatečný prostor pro stolování, by měla být i s přihlédnutím na jiné předměty na stole zachována. Stůl může mít různý tvar: čtverec, obdélník, nebo méně tradiční kulatý či ovál. Stoly čtvercové by měli mít alespoň 90 × 90 centimetrů, typický obdélníkový menší rozměr je 110 × 70, z větších 140 × 80 nebo 160 × 90 atd.. Stoly kulaté a oválné vyžadují více prostoru, proto jsou vhodnější do prostor s dostatkem místa.

Dalším parametrem výběru je materiál, z něhož je stůl zhotoven. Vybíráme ze dvou hledisek a to z hlediska účelu a pohodlnosti a druhým hlediskem je určitě estetická funkce, čili vzhled. Stůl by měl být příjemný, pohodlný, vrchní deska stolu má být příjemná na dotek, avšak lehce udržovatelná, omyvatelná a odolná. Vedle splnění těchto požadavků dbáme i na styl jídelny či kuchyně, aby se stůl do interiéru hodil a byl sladěný s dalším vybavením. Nejoblíbenějším materiálem je dřevo nebo jeho imitace. V moderním interiéru se například výborně vyjímá jídelní stůl z bílé překližky nebo stůl se skleněnou deskou. Materiály se mohou samozřejmě i kombinovat.