Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 

Židle, stoly, jídelní sety

Stoly a židle si můžete prohlédnout či objednat i osobně v naší brněnské prodejně. Stoly je možné vyrobit i na danou míru. Vyrábíme z LTD a DYHY.

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:


Doporučené produkty:

Jídelní stůl DM 016
Jídelní stůl DM 016
cena od:
13430,-Kč
NOVINKA
Stůl je vyroben z masivního dřeva. Můžete volit rozkladem nebo bez. ...
Jídelní židle MOD 490
Jídelní židle MOD 490
cena od:
1990,-Kč
NOVINKA
Jídelní židle v moderním stylu vyrobena vyrobena z dubového masivu....
Hubert
Hubert
cena od:
1762,- Kč
1410,-Kč
Sleva NOVINKA
Celočalouněná židle Hubert z ohýbaného bukového dřeva s možností výběru...
Jídelní stůl BRAVO
Jídelní stůl BRAVO
cena od:
7490,-Kč
NOVINKA
Stůl má boční rozklad který je 60 cm. Nohy jídelního stolu jsou z masivu....
Konferenční stůl RIO
Konferenční stůl RIO
cena od:
3990,-Kč
NOVINKA
Konferenční stolek v nových odstínech a možnosti výběru s poličkou nebo...
Next
Next
cena od:
1775,- Kč
1420,-Kč
Sleva NOVINKA
Buková akční židle Next s možností výběru moření a čalounění. Židle s...
Jídelní stůl BM 016
Jídelní stůl BM 016
cena od:
12080,-Kč
NOVINKA
Luxusní jídelní stůl. Deska a nohy jsou bukového masivního dřeva....
Jídelní židle FIVE
Jídelní židle FIVE
cena od:
1490,-Kč
NOVINKA
Elegantní jídelní židle, vhodná i do moderních interiérů a zátěžových...
Jídelní stůl MINI FORTE variant
Jídelní stůl MINI FORTE variant
cena od:
5150,-Kč
NOVINKA
Krásný jídelní stůl s rozkladem + 40 cm. Možnost výroby kombinace odstínu....
Jídelní stůl RIO
Jídelní stůl RIO
cena od:
3980,-Kč
NOVINKA
Stůl který je vyráběný trochu jinak v 6 nových dekorech lamina. Možnost...
Jídelní stůl FORTE variant
Jídelní stůl FORTE variant
cena od:
5450,-Kč
NOVINKA
Krásný jídelní stůl s rozkladem + 40 cm. Možnost výroby kombinace odstínu....
Jídelní židle GRANDE masiv
Jídelní židle GRANDE masiv
cena od:
1890,-Kč
NOVINKA
Novinka - židle s robustní konstrukcí a masivního dřeva....

     

Výběr židle

Jak vybrat tu správnou židli? Nabídka materiálů, tvaru a barev je na současném trhu opravdu obrovská. Židle se nejčastěji vyrábějí ze dřeva, kovu, plastu, překližky nebo kombinací těchto materiálů. Individuální je také volba tvrdosti židle. Někomu se lépe sedí na dřevě, ale můžete dát přednost měkčího čalouněnému materiálu, sedákům, potahům a návlekům. Potahové látky na židle se vyrábějí z materiálů odolných proti oděru a zátěži, často z koženky nebo kůže či pevné textilie. Tyto potahové látky jsou speciálně povrchově upravovány proti skvrnám a tekutinám a dají se snadno čistit speciálními pěnami a tepy na potahy.

Neméně důležité je i konstrukční řešení židle. Kvalitní jídelní židle jsou často montované, aby se zabránilo nestabilitě, "rozvrzání" a časem povolení lepených spojů. Také je dobré si před koupí ověřit nosnost a doporučené váhové zatížení židle, protože některé typy mají omezenou nosnost. Při výběru jídelních židlí je třeba rozhodovat se podle prostoru. Je třeba si uvědomit, zda kupujete židli do malé kuchyňky, chatky nebo do velké jídelny. Do menší kuchyňky je lepší si zvolit židli menší, subtilnější, nebo sklápěcí, do větší jídelny si můžete vybrat židli masivnější, širší, s vysokým opěradlem či opěrkami na ruce. Počet židlí volíme podle počtu rodinných příslušníků, podle potřeby volíme i větší počet, pokud se rodina v širším kruhu setkává u jednoho stolu častěji.

Výběr stolu

Jídelní stůl bývá středem celého bytu či domu, místem, kde se setkává celá rodina. Při jeho výběru bychom měli dbát na dostatečnou velikost, tvar i materiál, ze kterého je vyroben. Velikost stolu / stejně jako velikost židlí / by měla být přizpůsobena místnosti, do níž je umístěn, samozřejmě s přihlédnutím na počet strávníků. Do menších místností jsou velmi vhodné stoly rozkládací, které nám dobře poslouží i při příležitostném setkání se rodiny nebo návštěv.

Stůl by měl být dostatečně velký, aby nám poskytl i prostor na jiné stolní doplňky / dochucovadla, sklenice ... /, potěší a osvěží i prostor na dekoraci či vázu. Základní funkce, to jest dostatečný prostor pro stolování, by měla být i s přihlédnutím na jiné předměty na stole zachována. Stůl může mít různý tvar: čtverec, obdélník, nebo méně tradiční kulatý či ovál. Stoly čtvercové by měli mít alespoň 90 × 90 centimetrů, typický obdélníkový menší rozměr je 110 × 70, z větších 140 × 80 nebo 160 × 90 atd.. Stoly kulaté a oválné vyžadují více prostoru, proto jsou vhodnější do prostor s dostatkem místa.

Dalším parametrem výběru je materiál, z něhož je stůl zhotoven. Vybíráme ze dvou hledisek a to z hlediska účelu a pohodlnosti a druhým hlediskem je určitě estetická funkce, čili vzhled. Stůl by měl být příjemný, pohodlný, vrchní deska stolu má být příjemná na dotek, avšak lehce udržovatelná, omyvatelná a odolná. Vedle splnění těchto požadavků dbáme i na styl jídelny či kuchyně, aby se stůl do interiéru hodil a byl sladěný s dalším vybavením. Nejoblíbenějším materiálem je dřevo nebo jeho imitace. V moderním interiéru se například výborně vyjímá jídelní stůl z bílé překližky nebo stůl se skleněnou deskou. Materiály se mohou samozřejmě i kombinovat.