Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Židle, stoly

Stoly je možné vyrobit i na danou míru. Vyrábíme z LTD a DYHY.

Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:


Doporučené produkty:

Jídelní set PINO baby
Jídelní set PINO baby
cena od:
680,-Kč
NOVINKA
Krásný stoleček a židličky pro naše dětičky, vyrobeno z borovicového...
Jídelní židle K2 čalouněná
Jídelní židle K2 čalouněná
cena od:
2440,-Kč
NOVINKA
Zátěžová židle K2, na výběr z odstínů i potahových látek. V nabídce také...
Stohovatelné křesílko GURU dub-látka
Stohovatelné křesílko GURU dub-látka
cena od:
3840,-Kč
NOVINKA
Krásné stohovatelné křesílko GURU dub s látkovým potahem sedáku....
Jídelní stůl TOP
Jídelní stůl TOP
cena od:
4250,-Kč
NOVINKA
Jídelní stůl se zesílenou deskou a nohami z masivu. Pět barevných odstínů...
Jídelní stůl Championne
Jídelní stůl Championne
cena od:
3750,-Kč
NOVINKA
Jednoduchý jídelní stůl za skvělou cenu nově v naší nabídce. Výběr ze tří...
Jídelní židle PINO S-látka
Jídelní židle PINO S-látka
cena od:
1980,-Kč
NOVINKA
Jednoduchá jídelní židle PINO S-látka, vyrobena z borovicového...
Jídelní židle SIENA čalouněná
Jídelní židle SIENA čalouněná
cena od:
1540,-Kč
NOVINKA
Krásná jednoduchá židle SIENA s čalouněným sedákem, možnost výběru látek a...
Jídelní židle PINO II
Jídelní židle PINO II
cena od:
1650,-Kč
NOVINKA
Jídelní židle PINO II,lakovaná eko lakem vyrobena z borovicového masivu...
Stohovatelné křesílko GURU dub
Stohovatelné křesílko GURU dub
cena od:
3500,-Kč
NOVINKA
Krásné stohovatlné křesílko GURU s potahem z eko kůží Sofia v bílé barvě....
Jídelní stůl LEON
Jídelní stůl LEON
cena od:
7800,-Kč
NOVINKA
Jídelní stůl v jednoduchém, ale moderním designu,vyberte si z Výběru...
Taburet PINO
Taburet PINO
cena od:
680,-Kč
NOVINKA
Velmi krásný jednoduchý taburet PINO s možností mnoha použití, vyrobený z...
Akční stůl CASA mia NEW odstín dub halifax/bílá
Akční stůl CASA mia NEW odstín dub halifax/bílá
cena od:
5910,-Kč
Doprava zdarma NOVINKA
Krásný jídelní stůl nerozkládací. Varianta v barevné kombinaci dub...

     

Výběr židle

Jak vybrat tu správnou židli? Nabídka materiálů, tvaru a barev je na současném trhu opravdu obrovská. Židle se nejčastěji vyrábějí ze dřeva, kovu, plastu, překližky nebo kombinací těchto materiálů. Individuální je také volba tvrdosti židle. Někomu se lépe sedí na dřevě, ale můžete dát přednost měkčího čalouněnému materiálu, sedákům, potahům a návlekům. Potahové látky na židle se vyrábějí z materiálů odolných proti oděru a zátěži, často z koženky nebo kůže či pevné textilie. Tyto potahové látky jsou speciálně povrchově upravovány proti skvrnám a tekutinám a dají se snadno čistit speciálními pěnami a tepy na potahy.

Neméně důležité je i konstrukční řešení židle. Kvalitní jídelní židle jsou často montované, aby se zabránilo nestabilitě, "rozvrzání" a časem povolení lepených spojů. Také je dobré si před koupí ověřit nosnost a doporučené váhové zatížení židle, protože některé typy mají omezenou nosnost. Při výběru jídelních židlí je třeba rozhodovat se podle prostoru. Je třeba si uvědomit, zda kupujete židli do malé kuchyňky, chatky nebo do velké jídelny. Do menší kuchyňky je lepší si zvolit židli menší, subtilnější, nebo sklápěcí, do větší jídelny si můžete vybrat židli masivnější, širší, s vysokým opěradlem či opěrkami na ruce. Počet židlí volíme podle počtu rodinných příslušníků, podle potřeby volíme i větší počet, pokud se rodina v širším kruhu setkává u jednoho stolu častěji.

Výběr stolu

Jídelní stůl bývá středem celého bytu či domu, místem, kde se setkává celá rodina. Při jeho výběru bychom měli dbát na dostatečnou velikost, tvar i materiál, ze kterého je vyroben. Velikost stolu / stejně jako velikost židlí / by měla být přizpůsobena místnosti, do níž je umístěn, samozřejmě s přihlédnutím na počet strávníků. Do menších místností jsou velmi vhodné stoly rozkládací, které nám dobře poslouží i při příležitostném setkání se rodiny nebo návštěv.

Stůl by měl být dostatečně velký, aby nám poskytl i prostor na jiné stolní doplňky / dochucovadla, sklenice ... /, potěší a osvěží i prostor na dekoraci či vázu. Základní funkce, to jest dostatečný prostor pro stolování, by měla být i s přihlédnutím na jiné předměty na stole zachována. Stůl může mít různý tvar: čtverec, obdélník, nebo méně tradiční kulatý či ovál. Stoly čtvercové by měli mít alespoň 90 × 90 centimetrů, typický obdélníkový menší rozměr je 110 × 70, z větších 140 × 80 nebo 160 × 90 atd.. Stoly kulaté a oválné vyžadují více prostoru, proto jsou vhodnější do prostor s dostatkem místa.

Dalším parametrem výběru je materiál, z něhož je stůl zhotoven. Vybíráme ze dvou hledisek a to z hlediska účelu a pohodlnosti a druhým hlediskem je určitě estetická funkce, čili vzhled. Stůl by měl být příjemný, pohodlný, vrchní deska stolu má být příjemná na dotek, avšak lehce udržovatelná, omyvatelná a odolná. Vedle splnění těchto požadavků dbáme i na styl jídelny či kuchyně, aby se stůl do interiéru hodil a byl sladěný s dalším vybavením. Nejoblíbenějším materiálem je dřevo nebo jeho imitace. V moderním interiéru se například výborně vyjímá jídelní stůl z bílé překližky nebo stůl se skleněnou deskou. Materiály se mohou samozřejmě i kombinovat.