Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Dětský nábytek

Naše firma je prověřeným prodejcem kvalitního dětského nábytku. Naším sortimentem můžete vybavit kompletní dětský pokoj. Postele, skříňky, matrace, roustoucí židle a další stylové kusy nábytku pro Vaše ratolesti.
Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:


Doporučené produkty:

Jak vybrat dětský nábytek?

Zařizování pokoje pro děti nábytkem je stejně, ne-li víc, důležité jako zařizování jiných místností bytu. Výběr nábytku do dětského pokoje bychom proto neměli brát vůbec na lehkou váhu.

Bezpečný dětský pokoj

Dětský nábytek musí být v každém případě bezpečný. To znamená, že by neměl mít ostré hrany a důležitá je i jeho stabilita. Nedostatečně stabilní skříňky, komody a jiné části nábytku by se mohly převrhnout a dítěti tak způsobit zranění. Bezpečné by měly být i materiály, z nichž je nábytek do dětského pokoje vyrobený (pozor na případné toxické nátěry).

Praktické řešení

Nábytek v dětském pokoji musí být přizpůsoben věku dítěte. Jinak bude vypadat pokoj pro miminko a jinak pokoj malého školáka. Jenže děti rychle rostou a dětský pokoj se nedá každý rok či dva "přestavovat". Velmi praktickým řešením v oblasti nábytku do pokoje pro děti jsou druhy nábytku, které "rostou" s dětmi. To znamená, že například dětská postýlka může být zpočátku přizpůsobena miminku, později se dá přestavět na postel pro větší dítě. "Rostoucí" mohou být i psací stoly, které se dají v případě potřeby zvýšit nebo snížit podle věku a výšky dítěte. Takové přizpůsobivé kousky nábytku ušetří nějaké ty finance a nemusíte si lámat hlavu s tím, kde skladovat všechny zbytečné kusy nábytku. Do malých dětských pokojů jsou také vhodné vyvýšené postele. Prostor pod postelí se tak může využít na různorodé účely. I když je v pokoji více dětí, dají se koupit praktické nábytkové sestavy, které se vejdou i do menších dětských pokojíčků a šikovně vyřeší jednak prostor na spaní, hraní či učení, ale ještě myslí i na dostatek úložného prostoru.

Chlapec či dívka?

Barvu jakož i styl nábytku do pokoje pro děti volíme i podle toho, zda pokoj patří dívce nebo chlapci. Pomocí nábytku v typicky dívčích nebo chlapeckých barvách lze dodat dětskému pokoji ten správný dojem. Pokud však v pokoji bývají sourozenci - chlapec a dívka, je snad nejlepším řešením vybírat nábytek neutrálních barev. Také nezapomeňte, že barva nábytku by měla korespondovat s barvou stěn v dětském pokoji.

Šetřit se nevyplatí

Na nábytku do dětského pokoje bychom neměli šetřit. Levný nábytek může být jednak nebezpečný pro malé děti a také mívá kratší životnost. Je lepší vsadit na ověřeného prodejce dětského nábytku a mít tak záruku, že jste koupili kvalitní a bezpečný výrobek.