Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Eukalyptus

Eukalyptus – Blahovičník (Eucalyptus)

  • je rod obsahující více než 700 druhů subtropických stromů, nebo keřů z čeledi myrtovitých                                

  • původem je z Austrálie, kde tvoří 95% lesů                                                                                    

  • v Portugalsku byly vysázeny obrovské lesy na výrobu papíru

  • rovněž byly vysazeny v severní Africe, Alžírsku, Maroku, Libyi a Tunisku

 

Popis:

Vyznačuje se dvojitým typem listů – první typ mají mladé rostliny (jedná se o oválné stříbrné listy). Druhý typ jsou podlouhlé zelené listy.

Strom je stálezelený, ale některé tropické druhy své listy na konci období sucha ztrácejí. Květy jsou velmi různorodé. Skládají se z mnoha tyčinek, které mohou být bílé, krémové, žluté, růžové nebo červené. Zpočátku jsou tyčinky pevně uzavřeny v obalu(odtud také botanický název eu-calyptus, dobře-kryté). Kůra má často hladký saténový vzhled a může být bílá, krémová, šedá a medě-zelená.

Existuje kolem sedmi druhů eukalyptů, například: Eucalyptus gunnii, Eucalyptus citriodora, Eucalyptus globulus a další.

Menší druhy dosahují výšky necelých 10 metrů, ty největší pak i 90 metrů a řadí se tak k nejvyšší, stromům na Zemi. Přestože je původem z Austrálie, pěstuje se na mnoha místech světa.


 

Využití:

Pěstuje se zejména pro aromatické látky v listech. Roste enormně rychle, v závislosti na klimatu – 3 až 10 metrů za rok. Pokud je eukalyptus pěstován jako okrasná rostlina, je třeba jej zastřihovat, jinak může dorůst do obrovských rozměrů.

Květy jsou zdrojem nektaru, díky němuž tvoří nejhojnější produkci medu v Austrálii. Díky rychlému růstu a velké potřebě vody se vysazují do močálů a bažin, které vysušují a zabraňují tak šíření komárů a malárie

Vedle výše zmíněných vlastností je eukalyptus známý svými účinky na dýchací ústrojí, zejména díky silicím eukalyptolu ,které obsahuje v listech. Bylinný přípravek se využívá k léčbě zánětu průdušek, kašle, nachlazení nebo zánětu vedlejších nosních dutin.

Dalším využitím je výroba roštů. Všechny rošty tvoří rám a lamely z velmi odolného a pevného Eukalyptového dřeva, které je někdy označováno jako „železné dřevo“

 

Nabízíme Vám rošty z Eukalyptového dřeva, jejich názvy jsou podle diamantů (jantar, smaragd, tyrkys, rubín) ,které najdete v těchto kategoriích:

                                                           

                                                                                                                                                                                                                            

Jak si vybrat správnou matraci?

Mnoho lidí se den co den těší na chvíli, kdy si po dlouhém a namáhavém dni v práci budou moci odpočinout, poležet a zdřímnout si ve své posteli. Proto informace, že v posteli strávíme třetinu našeho života, není až tak překvapující. Za zmínku stojí i rapidně se zvyšující počty lidí, které trápí bolesti páteře. Na to, abychom předešli různým bolestem či zdravotním problémům, a tak si zlepšily kvalitu našeho života, je jednou ze základních věcí umět si vybrat správnou matraci a kvalitní rošty do postele.

V zásadě platí při výběru tři zásady, které zohledňují vaši výšku, hmotnost a také preferovanou polohu na spaní. Proto se nebojte, pokud vám obchodníci budou chtít vypočítat váš index tělesné hmotnosti (známý jako BMI), protože právě toto číslo mluví o zátěži matrace vaší hmotnosti a tím usnadňuje výběr ideální matrace pro vás.

Pokud je vaší oblíbenou polohou na spaní poloha na boku, měli byste dbát na to, aby byla vaše páteř ve vodorovné poloze. Tu zaručíte jen kvalitní matrací, protože kdyby byla vaše matrace příliš měkká, udržení této polohy není možné a při otáčení pocítíte potíže. Při příliš tvrdé matraci budete mít naopak zvýšenou potřebu otáčet se kvůli pocitu nepohodlí.

Co se týče velikosti matrace, platí, že by měla být minimálně o 10 cm delší než je vaše výška.

Při koupi matrace byste si měli všímat jejího složení. Nejlepší je samozřejmě použití přírodních materiálů, které se umí nejlépe přizpůsobit vlastnostem lidského těla, a tím zajistí ideální komfort pro váš spánek.

Na matrace se kladou tři velmi důležité požadavky, které souvisejí s tím, aby byla matrace prodyšnáantibakteriální a antialergická.

Jelikož naše tělo pracuje i v noci, je přirozené, že se potíme. Pocení je velmi individuální, avšak v průměru můžeme říkat, že v noci vypotíme nejméně půl litru potu. Proto by měla náš matrace splňovat kritérium prodyšnosti, aby postel nezůstala vlhká a necítili jsme se nepříjemně. Pokud je míra vašeho pocení zvýšená, nejlepší možností bude pro vás koupě snímatelných potahů, které se dají v případě potřeby kdykoliv vyprat, případně vyčistit.

Každým rokem přibývají pacienti, kteří trpí různými typy alergie a zvýšenou citlivostí zejména na prach a roztoče. Jejich přítomnost se nám nikdy nepodaří odstranit úplně, ale jejich koncentraci můžeme alespoň částečně snížit. Pokud si uvědomíme, že roztoči se nacházejí všude, tedy i v naší ložnici a zohledníme již zmiňovaný fakt o množství času, který strávíme v posteli, je požadavek na antibakteriální matraci přímo nevyhnutelný.

Při výběru antialergické matrace bychom se měli určitě poradit s odborníkem a nedívat se až tak na cenu. Vaše zdraví a klidný spánek vám to určitě vynahradí.

Kvalitní a přesto levné matrace

Naše firma dodává kvalitní a přitom cenově dostupné matrace. Nemusíte se tedy obávat výběrů matrací a roštů v našem obchodu. Uvědomujeme si, že kvalitní matrace je klíčová pro zdravý a posilující spánek, ovšem stejně tak je důležitá i cena matrací, roštů a postelí. Snažíme Vám ve všech těchto ohledech vyhovět.

 

bahis siteleri