Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Sklopné postele

Nedostatek místa ve vašem bytě, či domě vyřeší sklopné postele.

Omezený prostror bývá jednou z nejčastějších výtek, které k našemu domovu směřujeme. Zatímco v obývacím pokoji jsme schopni se k problému postavit čelem, v malých ložnicích, dětských pokojích a garsoniérách nás nedostatek místa provází doslova na každém kroku. Nejvíce prostoru zabírá lůžko. Většina z nás si ale povzdechne – s tím se přece nedá nic dělat. V mnoha případech by bylo možné situaci řešit lůžkem výklopným.

Sklopná lůžka jsou při správné kombinaci matrace a roštu plnohodnotným zdravotním lůžkem.

Oceníme je všude tam, kde by nám jinak zabírala prostor, který potřebujeme přes den obývat. Spolu s ním ukrýváme i lůžkoviny, čímž šetříme další důležité centimetry. Původně byla sklopná lůžka považována za určité východisko z nouze a setkávali jsme se s ní především na chalupách. Postupem času se na jejich výrobu některé firmy specializovaly a dále je vylepšovaly. Dnes kvalitní sklopné postele zaručují pohodlné spaní, rovnocenné s klasickými postelemi a splňují hygienické i ortopedické nároky. V souladu s nejnovějšími poznatky jsou také zde používány lamelové rošty v kombinaci s výběrem zdravotních matrací.

                                                                                                 

Dobře utajené lůžko

Sklopná lůžka jsou nejčastěji zabudovávána do skříně. Hloubka skříně s lůžkem se pohybuje kolem 45 cm. Při výběru vhodného typu věnujte pozornost způsobu otevírání dveří – pouhé otevření není příliš estetické a dveře překážejí v prostoru. Vhodnějším řešením jsou typy, kdy je možné dveře sklápět, případně otočit o 270 °, takže kopírují boční stěny skříně. Zde je důležité pamatovat na dostatečný volný prostor z obou stran.

Sklopná lůžka některých výrobců je možné dodávat také samostatně, bez obestavby. V této ekonomické verzi bývají standardně vybavena základním lamelovým roštem a matrací. Pokud se rozhodnete později skříň dokoupit, není to problém, nebo můžete řešit začlenění do místnosti jiným způsobem. Podmínkou netypického řešení jsou sklopné mechanismy, fungující nezávisle na skříni, která tvoří jen dekorativní obal. Samostatné sklápěcí lůžko může být od obytného prostoru odděleno třeba závěsem nebo moderními vertikálními žaluziemi a podobně. Může být i součástí vestavné skříně – na tuto možnost je ale nutné pamatovat již při návrhu skříně. Další z typů sklopného lůžka umožňuje jeho kompletní odklopení od stěny, která pak zůstává zcela čistá, bez jakýchokoliv opěrných konstrukcí. Tak získáte klasické lůžko, na kterém není vůbec patrné, že je vyklápěcí. Pokud je nebudete potřebovat každý den sklápět, vůbec to nevadí, a nic nebude dojem z interiéru rušit. Trh nabízí i méně obvyklou verzi sklopného lůžka, které po přeměně slouží jako plnohodnotná sedačka.

Na co bychom neměli zapomenout?

  • Snadnost manipulace

  • Typ sklopného mechanismu

  • Způsob ukotvení do podlahy a stěny

  • Zajištění proti náhodnému otevření i proti samovolnému sklopení

  • Vhodný výběr matrací a typů roštu

Sklopné postele na našem internetovém obchodě naleznete ZDE
 

zdroj: bydlet v panelu.cz(internetový časopis pro interiér i exteriér panelového domu)

 

Jak si vybrat správnou matraci?

Mnoho lidí se den co den těší na chvíli, kdy si po dlouhém a namáhavém dni v práci budou moci odpočinout, poležet a zdřímnout si ve své posteli. Proto informace, že v posteli strávíme třetinu našeho života, není až tak překvapující. Za zmínku stojí i rapidně se zvyšující počty lidí, které trápí bolesti páteře. Na to, abychom předešli různým bolestem či zdravotním problémům, a tak si zlepšily kvalitu našeho života, je jednou ze základních věcí umět si vybrat správnou matraci a kvalitní rošty do postele.

V zásadě platí při výběru tři zásady, které zohledňují vaši výšku, hmotnost a také preferovanou polohu na spaní. Proto se nebojte, pokud vám obchodníci budou chtít vypočítat váš index tělesné hmotnosti (známý jako BMI), protože právě toto číslo mluví o zátěži matrace vaší hmotnosti a tím usnadňuje výběr ideální matrace pro vás.

Pokud je vaší oblíbenou polohou na spaní poloha na boku, měli byste dbát na to, aby byla vaše páteř ve vodorovné poloze. Tu zaručíte jen kvalitní matrací, protože kdyby byla vaše matrace příliš měkká, udržení této polohy není možné a při otáčení pocítíte potíže. Při příliš tvrdé matraci budete mít naopak zvýšenou potřebu otáčet se kvůli pocitu nepohodlí.

Co se týče velikosti matrace, platí, že by měla být minimálně o 10 cm delší než je vaše výška.

Při koupi matrace byste si měli všímat jejího složení. Nejlepší je samozřejmě použití přírodních materiálů, které se umí nejlépe přizpůsobit vlastnostem lidského těla, a tím zajistí ideální komfort pro váš spánek.

Na matrace se kladou tři velmi důležité požadavky, které souvisejí s tím, aby byla matrace prodyšnáantibakteriální a antialergická.

Jelikož naše tělo pracuje i v noci, je přirozené, že se potíme. Pocení je velmi individuální, avšak v průměru můžeme říkat, že v noci vypotíme nejméně půl litru potu. Proto by měla náš matrace splňovat kritérium prodyšnosti, aby postel nezůstala vlhká a necítili jsme se nepříjemně. Pokud je míra vašeho pocení zvýšená, nejlepší možností bude pro vás koupě snímatelných potahů, které se dají v případě potřeby kdykoliv vyprat, případně vyčistit.

Každým rokem přibývají pacienti, kteří trpí různými typy alergie a zvýšenou citlivostí zejména na prach a roztoče. Jejich přítomnost se nám nikdy nepodaří odstranit úplně, ale jejich koncentraci můžeme alespoň částečně snížit. Pokud si uvědomíme, že roztoči se nacházejí všude, tedy i v naší ložnici a zohledníme již zmiňovaný fakt o množství času, který strávíme v posteli, je požadavek na antibakteriální matraci přímo nevyhnutelný.

Při výběru antialergické matrace bychom se měli určitě poradit s odborníkem a nedívat se až tak na cenu. Vaše zdraví a klidný spánek vám to určitě vynahradí.

Kvalitní a přesto levné matrace

Naše firma dodává kvalitní a přitom cenově dostupné matrace. Nemusíte se tedy obávat výběrů matrací a roštů v našem obchodu. Uvědomujeme si, že kvalitní matrace je klíčová pro zdravý a posilující spánek, ovšem stejně tak je důležitá i cena matrací, roštů a postelí. Snažíme Vám ve všech těchto ohledech vyhovět.

 

bahis siteleri