Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Druhy matrací

Matrace z PUR pěny

 • Polyuretan jako materiál na výrobu matrací se používá už dlouhá léta. Polyuretanová pěna se pro potřeby matracového průmyslu vyrábí v různých silách, tuhostech i barvách. Kombinací různých tuhostí polyuretanových pěn dokáží výrobci sestavit matrace, z kterých si může vybrat široké spektrum zákazníků.
 • Krom klasické polyuretanové pěny je známá ještě i pojená polyuretanová drť. Je to materiál, který se používá na vystužení jáder pro sendvičové matrace. Pojená polyuretanová drť má vyšší hustotu a tuhost jako klasická polyuretanová pěna. Výhodou polyuretanové pěny je její tvarová stálost a pružnost a proto je vhodná i pro polohovací rošty.


Matrace ze studené pěny (HR pěna)

 • Studená pěna je nový materiál na výrobu matrací známá i pod názvem HR pěna. Studená pěna má lepší tvarovou stálost, je pevnější a vzdušnější než klasická polyuretanová pěna. Větší vzdušnost matrace zajišťují póry, které jsou otevřenější než u polyuretanové pěny, protože studená pěna se pění pomocí vody za studena.
 • Variabilita studené pěny, její různá hustota a tuhost a její dokonalá tvarovatelnost umožňuje výrobcům vyhovět při sestavovaní matrací širokému spektru zákazníků.
 • Matrace ze studené pěny jsou vhodné i na polohovací rošty.
 • Velkým trendem se stala líná pěna. Je to materiál, který má dokonalou tvarovou přizpůsobivost.  Pod tlakem a teplem se pěna uvolní, změkne a přizpusobí se ležícímu tělu. Oblíbeným se stalo tvarování do masážních nopů. Výškou a členitostí jednotlivých nopů se mění tvrdost líné pěny, tak jak je to vhodné a nutné pro správnou fyziologickou oporu těla.
 • Rozdělení matrací do zón je taky velmi důležité. Na trhu jsou známe matrace tří, pěti nebo sedmi zónové. V ramenní kolébce musí matrace povolit, tak aby se nám rameno při spánku na boku do matrace zabořilo a nekřivila se nám páteř. V oblasti beder je nutné mít matraci pevnější a v oblasti pánve zase matraci pružnou.


Latexová matrace

 • Latexové matrace patří mezi nepružnější a nejměkčí matrace na trhu. Většinou bývají rozděleny do několika anatomických zón, které napomáhají k správnému rozložení tělesné váhy na matraci.
 • Latex se na český trh dodává v různých hustotách a výškách.
 • Je to syntetický výrobek s přídavkem přírodního kaučuku ale nikdy o latexových matracích nemůžeme říct, že obsahují 100% přírodního latexu.
 • Latexové matrace mají provzdušňující a odvzdušňující kanálky, které přispívají příznivě ke kvalitě spánku.
 • Mají schopnost výborně se přizpůsobit ležícímu tělu a jsou vhodné i na polohovací rošty.
 • Jedná se o měkčí materiál, proto výrobci často kombinují latex s pojenou polyuretanovou drtí nebo s kokosem. Tak můžeme nabídnou latexovou matraci i pevnějšího charakteru.


 Matrace z eko-pěny (HR-BIO)

 • Trendem v oblasti matrací z pěnových materiálů je snaha nahradit ropné produkty oleji jiného původu, z obnovitelných zdrojů.. Různé firmy vyzkoušely a nabízejí různé produkty na bázi slunečnicového oleje, řepkového nebo olivového. Rostlina Verenda , která roste bujně v teplých oblastech, je zdrojem jiného, již delší dobu známého oleje, jeho název vám neprozradíme , zjistěte si jej sami.
 • Pro nás je podstatné , že olej na rozdíl od výše zmíněných neprodukuje žádný pach a má také minimální emise, tedy že matrace vydrží déle v tom stavu, jak ji výrobce vyrobil. . Obchodní značka pěny je NAWAPUR a vyrábí se v několika provedeních odlišných i barvou.
 • NAVAPUR představuje zcela nový materiál,který byl vyvinutý speciálně pro výrobu matracových jader.
 • Výchozí surovinou je přírodní olej z rostliny Verenda,který se stal základem revoluční technologie výroby materiálů z obnovitelných zdrojů. Působí hojivě a dodává energii.Neprodukuje emise,díky čemuž vydrží pěna déle ve stavu v jakém byla vyrobena.
 • Matrace z pěny NAWAPUR je vhodná pro alergiky.


Matrace z viskoelastické pěny (VISKO pěna)

 • Visco pěna ( jinak - termo, paměťová, líná pěna ) je v současné době nejkomfortnější pěnou, používanou k výrobě matrací.
 • Díky svým jedinečným vlastnostem je obzvlášť vhodná pro osoby citlivé na otlačeniny, při bolestech zad, při potížích s krevním oběhem a pro nespavce.
 • Jedná se o unikátní pěnu, jejíž tvrdost se mění v závislosti na teplotě.
 • Při kontaktu s tělesným teplem, pěna měkne. Díky efektu tzv. pomalého vracení se do původní polohy, nabízí rovnoměrné rozložení tlaku matrace na lidské tělo, což má pozitivní vliv na krevní oběh a uvolnění svalstva.  


Taštičková matrace

 • Taštičkové matrace jsou v současnosti velmi oblíbené díky jejich vzdušnosti.
 • Jádro taštičkových matrací je tvořeno jednotlivými pružinami, které jsou zabaleny v taštičkách, obvykle z netkané textýlie.
 • Jednotlivé taštičky jsou pak k sobě lepené a nejsou spájané pérkami, proto odpadá možnost vrzání. Tohle spojení zvyšuje i jejich pružnost a proto jsou taštičkové pružinové matrace vhodné i na polohovací rošty
 • Jádro taštičkových matrací obsahuje větší počet pružin, které jsou menší, drát má menší průměr a je víc napružený. Vrchní vrstvení bývá jako u pružinových matrací z různých materiálů. Oblíbená je kombinace latexu nebo studené a líné pěny


Pružinové matrace

 • Pružinové matrace jsou asi nejznámejším druhem matrací.
 • Někteří lidé k nim mají předsudky. Musíme ale říct na jejich obhajobu, že pružinové matrace patří mezi nevzdušnější matrace.
 • Jejich jádro je tvořeno pružinami z drátu obvykle 2,2 – 2,4 mm které jsou spojovány pérkami.
 • Vrchní ( roznášecí ) vrstvu tvoří různé materiály jako polyuretan, studená nebo líná pěna, latex nebo oblíbené vrstvení kokos a ovčí rouno.
 • Tvrdost pružinových matrací se určuje podle síly drátu, z kterého jsou pružiny vyrobeny a podle použitého materiálu na vrchních stranách matrace.
 • Nevýhodou pružinových matrací je to, že je nemůžeme polohovat. Můžou být položené jenom na pevných laťových nebo lamelových roštech.

text čerpán od výrobce matrací 

Jak si vybrat správnou matraci?

Mnoho lidí se den co den těší na chvíli, kdy si po dlouhém a namáhavém dni v práci budou moci odpočinout, poležet a zdřímnout si ve své posteli. Proto informace, že v posteli strávíme třetinu našeho života, není až tak překvapující. Za zmínku stojí i rapidně se zvyšující počty lidí, které trápí bolesti páteře. Na to, abychom předešli různým bolestem či zdravotním problémům, a tak si zlepšily kvalitu našeho života, je jednou ze základních věcí umět si vybrat správnou matraci a kvalitní rošty do postele.

V zásadě platí při výběru tři zásady, které zohledňují vaši výšku, hmotnost a také preferovanou polohu na spaní. Proto se nebojte, pokud vám obchodníci budou chtít vypočítat váš index tělesné hmotnosti (známý jako BMI), protože právě toto číslo mluví o zátěži matrace vaší hmotnosti a tím usnadňuje výběr ideální matrace pro vás.

Pokud je vaší oblíbenou polohou na spaní poloha na boku, měli byste dbát na to, aby byla vaše páteř ve vodorovné poloze. Tu zaručíte jen kvalitní matrací, protože kdyby byla vaše matrace příliš měkká, udržení této polohy není možné a při otáčení pocítíte potíže. Při příliš tvrdé matraci budete mít naopak zvýšenou potřebu otáčet se kvůli pocitu nepohodlí.

Co se týče velikosti matrace, platí, že by měla být minimálně o 10 cm delší než je vaše výška.

Při koupi matrace byste si měli všímat jejího složení. Nejlepší je samozřejmě použití přírodních materiálů, které se umí nejlépe přizpůsobit vlastnostem lidského těla, a tím zajistí ideální komfort pro váš spánek.

Na matrace se kladou tři velmi důležité požadavky, které souvisejí s tím, aby byla matrace prodyšnáantibakteriální a antialergická.

Jelikož naše tělo pracuje i v noci, je přirozené, že se potíme. Pocení je velmi individuální, avšak v průměru můžeme říkat, že v noci vypotíme nejméně půl litru potu. Proto by měla náš matrace splňovat kritérium prodyšnosti, aby postel nezůstala vlhká a necítili jsme se nepříjemně. Pokud je míra vašeho pocení zvýšená, nejlepší možností bude pro vás koupě snímatelných potahů, které se dají v případě potřeby kdykoliv vyprat, případně vyčistit.

Každým rokem přibývají pacienti, kteří trpí různými typy alergie a zvýšenou citlivostí zejména na prach a roztoče. Jejich přítomnost se nám nikdy nepodaří odstranit úplně, ale jejich koncentraci můžeme alespoň částečně snížit. Pokud si uvědomíme, že roztoči se nacházejí všude, tedy i v naší ložnici a zohledníme již zmiňovaný fakt o množství času, který strávíme v posteli, je požadavek na antibakteriální matraci přímo nevyhnutelný.

Při výběru antialergické matrace bychom se měli určitě poradit s odborníkem a nedívat se až tak na cenu. Vaše zdraví a klidný spánek vám to určitě vynahradí.

Kvalitní a přesto levné matrace

Naše firma dodává kvalitní a přitom cenově dostupné matrace. Nemusíte se tedy obávat výběrů matrací a roštů v našem obchodu. Uvědomujeme si, že kvalitní matrace je klíčová pro zdravý a posilující spánek, ovšem stejně tak je důležitá i cena matrací, roštů a postelí. Snažíme Vám ve všech těchto ohledech vyhovět.

 

bahis siteleri