Připravili jsme pro Vás nový kontaktní telefon na prodejnu.

Tel: 608 609 716

Nová otevírací doba !!!

od 7.3.2016 máme novou otevírací dobu.

Po až Pá :

9,00-11,3 a 12,3-17,00

 

 

Matrace

Dodáváme kvalitní matrace za přijatelné ceny. Zdravotní matrace, latexové matrace, matrace ze studené pěny, taštičkové či pružinové matrace a další typy.
Zobrazení: zobrazení na řádcích bez obrázků zobrazení na řádcích s obrázky zobrazení v blocích vedle sebe   Položek na stránku: Řadit podle:


Doporučené produkty:

DELTA
DELTA
Pohodlná a kvalitní matrace ze studené pěny a líné viscoelastické pěny. Partnerská dvoutuhostní...
detailCena od: 6400,- 4480,-
Sleva 30% Akce
VENTA
VENTA
Luxusní matrace s antibakteriálním jádrem s přísadou SANITIZED, vhodná zvláště pro alergiky. ...
detailCena od: 8487,- 5347,-
Sleva 37% Akce
LATEX 17 HARD
LATEX 17 HARD
Materiál - latex: Latexová pěna je velmi vhodná pro výrobu matrací. Matrace jsou velmi elastické...
detailCena od: 9647,- 8682,-
Sleva 10% Novinka
VIOLA
VIOLA
Vysoce luxusní matrace s vysokým podílem přírodních materiálů vhodná na lamelové rošty s...
detailCena od: 9355,-
Akce
LUXURY
LUXURY
Přinášíme Vám unikátní novinku v oblasti spaní: luxusní matraci LUXURY se šesti zónami tuhosti -...
detailCena od: 14472,-
Akce
ELEGANT
ELEGANT
7-zónové jádro zdravotní matrace je tvořeno dvěmi profilovanými deskami ze studené pěny různé...
detailCena od: 4825,-
Akce
ENA
ENA
Velmi kvalitní matrace z PUR pěny , jde o klasický sendvič model ,ale s důrazem na kvalitní...
detailCena od: 3845,- 3268,-
Sleva 15% Akce
ANTE
ANTE
Luxusní sedmizónové jádro matrace s viscoelastickou-línou pěnou, dvoutuhostní, 3D profilování +...
detailCena od: 10650,- 6710,-
Sleva 37% Akce
EOS
EOS
Kvalitní pětizonová matrace ze studené pěny vyztužená kokosovou deskou....
detailCena od: 5780,- 5491,-
Sleva 5% Akce
VIKTORIA
VIKTORIA
Oboustranná matrace dvoutuhostní. Matrace je velmi vzdušná s maximální mírou bodové...
detailCena od: 8210,-
Novinka
ARA Comfort Soft
ARA Comfort Soft
Matraci ARA Comfort je vhodné pokládat na pevné podložky a rošty. Váhová kategorie do 120...
detailCena od: 5743,- 4020,-
Sleva 30% Akce
HELIO
HELIO
Luxusní pětizonová matrace s taštičkovým jádrem...
detailCena od: 9220,-
Novinka

Informace o matracích

Latexové matrace

Latexové matrace dosahují 100% antialergické vlastnosti. Latexové matrace jsou charakteristické univerzální tvrdostí (pro všechny váhové kategorie, i pro děti), výbornou elasticitou a tvarovou stálostí. Jejich základ tvoří 30% přírodní kaučukové mízy, která se dále zpracovává, kombinuje se syntetickým latexem a pak se nechává vypěnit ve speciálních formách.

Latexové matrace nelze uložit na pevnou podložku - je nutné je uložit na prodyšný podklad - ideální je lamelový rošt, který podpoří ortopedické vlastnosti.

Latexové matrace patří k nejvyhledávanějším zejména pro výhodný poměr užitné hodnoty a ceny.

Za relativně nízkou cenu získáte kvalitní zónovou, ortopedickou zdravotní matraci z luxusního materiálu, navíc s obdivuhodně dlouhou životností.

Pěnové matrace

Pěnové matrace jsou vyráběny ze zdravotnické matracové pěny. Známe několik typů:

Studená pěna:

Velmi pružná pěna. Název je odvozen od výrobní metody, pěna se vyrábí za studena. Tak se uvolňuje méně škodlivých látek a je šetrnější k životnímu prostředí. Matrace ze studené pěny se někdy označují i zkratkou HR pěny.

Klasická PUR pěna:

Vyznačuje se snadnou údržbou a dlouhou životností. Matrace z PUR pěny poskytují přijatelné ortopedické účinky.

Líná visco pěna:

Unikátní pěna, která se nazývá také viscoelastická pěna nebo termopěna, která dokáže kopírovat tělo nejenom na základě hmotnosti člověka, ale reaguje i podle jeho tělesné teploty.

Pružinové matrace

Pružinové matrace představují cenový střed a ideální volbu pro uživatele s vyššími nároky na nosnost a tvrdost matrace. Pružinová matrace vydrží i dlouhodobou nadměrnou zátěž.

Pro děti a nižší váhové kategorie je vhodné lůžko kombinované s pěnovou horní vrstvou, která dodá matraci potřebné změkčení. Použitý pružinový systém Bonell patří k nejkvalitnějším vůbec. Pružinové matrace je vhodné uložit na pevnou podložku nebo rošt, nedoporučuje se uložení na polohovatelný rošt z praktického důvodu, protože pružinové jádro nelze polohovat jako latexové matrace nebo pěnové matrace.

Taštičkové matrace

Taštičkové pružinové matrace obsahují větší počet pružin než obyčejné pružinové matrace. Každá pružina je uložena v látkovém pouzdře, díky kterému je matrace elastičtější a nabízí velmi dobrou kvalitu lehací plochy. Taštičky se seskupují a vytvářejí anatomické zóny s různou tuhostí pro optimální zdravotní vlastnosti matrace. Taštičkové matrace je vhodné uložit na pevnou podložku nebo rošt.

Sendvičové matrace

Sendvičové matrace jsou tvořeny jako sendvič se zpevněným středem ze speciální PUR pěny nebo kokosového vlákna. Sendvičové matrace se vyznačují dobrou pružností a životností, nenáročnou údržbou a výhodnou cenou. Je vhodné je uložit na jakoukoliv pevnou podložku nebo rošt.

Matrace - líná pěna

Nejnovějším hitem jsou v současné době matrace z viscoelastické, tzv.. líné pěny s paměťovým efektem. V Čechách se matrace s línou pěnou označují i TEMPUR. Tento materiál mění svoji tvrdost v závislosti na přijímaném tlaku, ale i teplotě. To znamená, že matrace při kontaktu s tělesným teplem měkne a skvěle se tak přizpůsobuje křivkám lidského těla. Díky efektu tzv.. pomalého vracení do původní polohy líná pěna omezuje protitlak a zabraňuje tak proleženinám. Zároveň může mít pozitivní vliv na krevní oběh. Zvolit tento typ matrace by měli určitě jedinci, které trápí bolesti zad.

Antidekubitní matrace

Antidekubitní matrace - speciální tvar kostek umožňuje dokonalé kopírování těla, oporu svalů a páteře a omezuje vznik proleženin. Je vhodný i pro dlouhodobě upoutané na lůžko.

U pacientů dlouhodobě upoutaných na lůžko s omezenými možnostmi pohybu je v současnosti objevení se dekubitů (proleženin) téměř pravidlem. Jsou podmíněny vystavením kůže nepřetržitému tlaku. Ideální antidekubitní matrace dosahuje hodnoty tlaku na rizikových místech pod 32 mmHg - 4,27 kPa. To je tlak, při kterém dochází nedostatečným prokrvením některých oblastí kůže k uzavření drobných kapilár a následkem toho vznikají dekubity.